Není divu, že nám postupem času tohoto typu střech přibylo. V poslední době se tento trend vyskytuje čím dál více ve městech. Považujeme je za velice zdařilý architektonický prvek.
Chcete zlepšit své životní prostředí a cítit se lépe?
Dnešní svět nám každým dnem vypuzuje přírodu, a proto jsou zelené střechy příjemnou alternativou. Odvděčí se nejen krásou a hojností, ale také tepelnou a zvukovou izolací. Chrání střechu před vnějšímy vlivy a mechanickým poškozením. Zkonstruovat plně fungující zelenou střechu není jednoduché, je tedy třeba ji správně navrhnout a striktně dodržet správnou skladbu.
To, co dnes pokládáme za novinku, tak v antickém Římě to byla přirozená součást domu. Postupně přecházíme i na zelené terasy. Příkladem nám je i Skandinávie, kde spíše byly jen travnaté střechy. Zatravněná střecha může být každá, ale musí unést zatížení.
Ta se provádí na konstrukcích s nosností až 1000 kg na m čtvereční, takže je možné používat zeminu o tloušťce 1 - 1,3 m což je opravdu úctyhodné. Z toho důvodu a výšky je naprosto vhodná pro stvoření zahrady s květinami, nízkými stromy a keři. V tomto případě doporučujeme pro lepší bezúdržbovost pod povrchové nebo nadzemní zavlažování. V těchto velikostech už nemáme jen střechu, ale i plnohodnotnou zahradu pro vzduch, klid, relax a nebo také pěstování čerstvých jahod.
Druhý typ střechy je nazýván extenzivní - vhodná konstrukce je s nosností 60 - 300 kg na m2. Zde jsou například vhodné trvalky, skalničky a suché rostliny, které snášejí extrémní podmínky.
Členitější rozdělení extenzivních střech se dělí podle tloušťky substrátu. Pro mech, travnaté koberce je nutná výška substrátu 3 - 6 cm. Osázená tráva a skalničky potřebují substrát 6 - 15 cm hrubý a plazivé 15 - 20 cm. Díky nízké náročnosti je tento typ vhodný i pro šikmé střechy.
Neváhejte nás kontaktovat s poptávkou nebo nás navštivte v našem sídle s kamennou prodejnou v Turovci poblíž Tábora.